Komunikat na desce rozdzielczej CHECK ENGINE - unieruchomiony silnik

Komunikat na desce rozdzielczej CHECK ENGINE - unieruchomiony silnik

Dziwny przypadek, trudny do wykrycia.. Pierwszy etap, silnik w samochodzie słabnie, gaśnie na światłach, silnik nie daje się uruchomić a jak już się uruchomi to nie chce jechać.

Diagnoza

Wypadania zapłonów, błąd sondy lambda. Kolejny błąd P420. Wszystkie te błędy dają jakiś trop lecz w sumie wprowadzają w błąd. Do momentu zdiagnozowania i wykrycia konkretnej przyczyny takiego zachowania silnika, można wymienić wiele elementów i nie będzie żadnej poprawy.

Skutek

Nastąpiło przemieszczenie ceramiki w obudowie katalizatora, oderwanie się w dolnej części kawałka który w skutek ciśnienia zmierzał w kierunku końcowego tłumika, napotykając na swojej drodze element elastyczny w którym zaklinował się i postanowił tam pozostać...

jak widać na załączonej fotografii:

Trudny do wykrycia przypadek lecz pacjent po wymianie katalizatora oraz elementu elastycznego rozpoczął nowy etap swojego życia.

Klient bardzo zadowolony ponieważ zostały zastosowane precyzyjne elementy montażowe (element elastyczny, katalizator uniwersalny) co miało duże znaczenie na obniżenie kosztów związanych z naprawą tego układu wydechowego.

Prześlij komentarz

Zakładki
Zamknij
Wstecz
Konto
Zamknij
payment